Projektas „Vaikų svajonės“ per 13 veiklos metų įgyvendino 123 561 vaikų norą
„Vaikų svajonės“ – ypatinga iniciatyva, kuri nuo 2010 m. padeda išpildyti sunkiai besiverčiančių, sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augančių vaikų norus. „Vaikų svajonių“ projektas veikia kaip tarpininkas tarp mažiausių Lietuvos gyventojų ir geros valios žmonių, kurie nori ir turi galimybę padėti išpildydami svetainės www.vaikusvajones.lt debesėliuose nugulusias konkrečias vaikų svajones.
Pagalba jautriausiai visuomenės daliai
Pasak „Vaikų svajonių“ vadovės Ramunės Baltaduonienės, projektu siekiama užtikrinti, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę įgyvendinti savo svajones, nepriklausomai nuo to, kur gyvena ar kokios jo šeimos socialinės aplinkybės.
„Siekiame mažinti atskirtį tarp skirtingo socialinio statuso šeimų, suteikti galimybes tiems, kam to šiandien reikia labiausiai. Matome, kokios skirtingos būna šeimos, ir turime galimybę suvesti jas su tais, kurie yra neabejingi ir gali padėti. Rūpinamės, kad visi vaikai galėtų ne tik pasiruošti gražiausioms žiemos šventėms, naujiems mokslo metams, bet ir mokytųsi kompiuterinio raštingumo bei programavimo pagrindų, o vaikai, turintys specialiųjų poreikių, pasitikėtų savimi sportuodami ar užsiimdami kita užklasine veikla. Esame tikri, kad skiriamas dėmesys ir pagalba jautriausiems kuria geresnę, socialiai atsakingą visuomenę“, – sakė R. Baltaduonienė.
Auganti svajonių pildytojų bendruomenė
Anot R. Baltaduonienės, Lietuvoje yra be galo daug geros valios žmonių ir organizacijų, su nekantrumu laukiančių visų iniciatyvų pradžios, o socialinė atsakomybė mūsų visuomenėje tampa vis svarbesne ir aktualesne tema.
„Labai džiaugiamės tradiciją pildyti vaikų svajones kuriančia bendruomene. Yra daug geros valios žmonių, kurie laukia mūsų projektų pradžios ir labai aktyviai pildo svajones. Žingsnis po žingsnio tampa įprasta, normalu skirti asmenines pastangas, laiką, lėšas pagalbai, savanorystei ir geriems darbams. Smagu, kad, būdami maži ir virtualūs, be patalpų, biurų ar sandėlių, mes tuo pačiu esame dideli, nes turime milžinišką bendruomenę geros širdies žmonių, taip pat energijos ir jėgų jungti visa tai į tęstinę, neatlygintiną 14 metus vykdomą veiklą dėl Lietuvos vaikų“, – džiaugėsi R. Baltaduonienė.
Pasak projekto vadovės, pildant vaikų svajones projekto komanda susiduria ir su išskirtinėmis gyvenimą keičiančiomis istorijomis, kurios vaikams leidžia pasijusti nepamirštiems, ypatingiems, o neretai gautos dovanos juos priartina prie būsimos gyvenimo veiklos ar aistros atradimo.
„Turime gražų atvejį, kai pristatydama dovaną vaikui geradarė moteris nusprendė visapusiškai paremti visą šeimą – paskatino vaiko mamą susirasti darbą, padėjo išbristi iš socialiai sudėtingų sąlygų. Puikiai prisimenu atvejį, kai nepritekliuje buvusi svajonės gavėjo šeima po kelerių metų, pasikeitus finansinei padėčiai, pati tapo svajonių pildytoja. Turime ir tokių pavyzdžių, kai vidury rungtynių gauti nauji sporto bateliai suteikia tiek motyvacijos, kad vaikas laimi sportinę rungtį, arba specialiųjų poreikių turintys vaikai tarptautinėje arenoje pelno daugybę medalių, nes jiems išvykti padėjo vaikų svajonių pildytojai“, – pasakojo projekto „Vaikų svajonės“ vadovė.
Didžiulis savanorių indėlis
Pasak pašnekovės, šiuo metu prie „Vaikų svajonių“ projekto dirba dešimtys savanorių ir pusantro tūkstančio socialinių darbuotojų, padedančių stokojantiems vaikams.
„Visos projekto veiklos yra grįstos savanoryste – jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir vaikais besirūpinantys savivaldybių ar bendruomenių socialiniai centrai dalyvauja nemokamai. Bendradarbiaujame ir su savo ilgamečiais partneriais „DPD Lietuva“, kurie vaikams svajones veža neatlygintinai. Esame labai dėkingi mūsų savanoriams ir visiems socialiniams darbuotojams, be kurių šis projektas nebūtų įmanomas“, – sakė R. Baltaduonienė.
Pasak projekto savanorės Gintarės Zakaravičienės, vaikų svajonių įgyvendinimas Kalėdų laikotarpiu jau kurį laiką buvo tapęs jos šeimos tradicija, tad prisijungti prie projekto atrodė tinkamas sprendimas.
„Su visa šeima gruodžio mėnesį išsirinkdavome vieno arba kelių vaikučių svajones, kurias išpildydavome. Ilgainiui tai tapo tradicija, be kurios jau nebeįsivaizduojame švenčių. Sužinojusi, kad projektas ieško savanorių, nedvejodama nusprendžiau prisijungti. Ir tai buvo labai geras sprendimas. Didžiausia savanoriavimo vertė – galimybė prisidėti prie vaikų svajonių. Kiekviena įgyvendinta vaiko svajonė, jo nuotrauka su šypsena ar raštelis su žodžiu „Ačiū“ rodo savanoriavimo prasmę. Tai motyvuoja ir suteikia pilnatvės jausmą“, – sakė Gintarė.
Jai antrino savanorė Aurelija Ceidienė, kuri savanorystę šiame projekte pasirinko norėdama dar labiau prisidėti prie prasmingos „Vaikų svajonių“ veiklos: šis projektas man visada atrodė itin gražus, mielas, skaidrus ir ypač reikalingas bei naudingas. Esame pildę vaikų svajones dar prieš man prisijungiant prie komandos, tačiau jaučiau, kad galiu ir noriu prisidėti šiek tiek daugiau, norėjosi pažinti kitą projekto pusę ir padaryti ką nors gero ne tik prieš šv. Kalėdas.“
Ilgametis projekto savanoris Arturas Gradulevas, prie projekto prisijungęs dar tuomet, kai jis buvo tik idėja, pasakojo, kad pirmieji kartai teikiant dovanas vaikams įsiminė labiausiai.
„Pradžioje dar niekas nežinojo, ar projektas pavyks, ar rasim bendraminčių ir rėmėjų, kurie padėtų su reklama, kaip reaguos socialiniai centrai, kokios bus tos svajonės ir ar žmonės jas pildys. Bet kokiu atveju, tai pasirodė labai įdomi patirtis ir nuostabi idėja. Prisimenu pirmą kartą, kai nuvykome įteikti dovaną asmeniškai, ir pamačiau vaikų džiaugsmą, kuriam, regis, reikia labai nedaug. Norisi, kad vaikai tą džiaugsmą patirtų dažniau ir kad tikėtų, jog svajonės pildosi“, – sakė Arturas.
Projektas „Vaikų svajonės“ sulaukė įvertinimo „Lietuvos galios“ apdovanojimuose ir tapo vienais iš laureatų „Teisingos Lietuvos“ kategorijoje.