Pirmoji ponia Diana Nausėdienė Šilalės rajone susitiko su senjorų dienos centro „Šventai“ vadovais, savanoriais ir centrą lankančiais senjorais
Toks centras – pirmasis Šilalės rajono savivaldybėje. Įstaiga teikia vietos senjorams sociokultūrines paslaugas: rūpinamasi jų užimtumu ir laisvalaikiu, siekiant išvengti vienišumo, socialinių problemų, mažinant socialinę atskirtį, aktyvinant bendruomenę.
Centrą lankantys senjorai keičiasi idėjomis, mokosi naudotis socialiniais tinklais, rengia medžiagą kultūriniam paveldui, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse, mokosi dainuoti, šokti, mankštinasi ir bendrauja su būriu savanorių, kurie prireikus jiems padeda spręsti kasdienius iššūkius ar problemas.
„Turime siekti, kad senyvo amžiaus, vieniši ir neįgalūs žmonės kaip galima ilgiau oriai gyventų sau artimoje aplinkoje, todėl bendruomeninės socialinės paslaugos jiems labai reikalingos. Jas teikiant sistemiškai gerinama ne tik senjorų, bet ir jais besirūpinančių šeimos narių gyvenimo kokybė. Didėjant vyresnio amžiaus žmonių skaičiui, mažėjant jų socialiniam, ekonominiam ir fiziniam aktyvumui, būtina ieškoti būdų, padedančių išvengti senėjimo procese kylančių problemų. Valstybės ir savivaldybių institucijų užduotis įgalinti visuomenines organizacijas ir bendruomenes teikti geras sąlygas sėkmingam senėjimui sudarančias paslaugas“, – sakė D. Nausėdienė.
Pirmosios ponios teigimu, prie šių tikslų įgyvendinimo prisideda bendruomeninių paslaugų plėtojimas, dienos centrų bendruomenėje kūrimas, paslaugos į namus. Pabrėžta, jog centrų, kurie teiktų senjorams dienos globos, slaugos, priežiūros ir užimtumo, taip pat sociokultūrines paslaugas, Lietuvoje vis dar labai trūksta, ypač regionuose.
Pirmoji ponia pasidžiaugė dienos centro „Šventai“ bendruomenės entuziazmu ir aktyvumu, taip pat ir tuo, kad ji dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame pilietinių iniciatyvų projekte „Lietuvos galia“, kuris jau subūrė daugiau kaip 300 autentiškų bendruomeninių iniciatyvų iš visų Lietuvos regionų.
„Labai džiaugiuosi, jog savo asmeniniu pavyzdžiu parodote, kad bet kuri demokratinė valstybė yra stipri tiek, kiek yra pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti jos pilietinė visuomenė. „Lietuvos galia“ būtent ir siekia didinti pilietinę galią, motyvuoti bei telkti aktyvius gerovės kūrėjus, burti jų bendruomenę, stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą, skatinti savanorystę.
Tik susitelkę esame atsparūs ir pasirengę įveikti visus sunkumus. Ačiū Jums už tai, kad darote gražius ir reikalingus dalykus, kurie, tikiu, įkvėps ir kitus prisidėti prie savo valstybės kūrimo“, – teigė D. Nausėdienė.