Užimtumo namai

Užimtumo namai

VšĮ Užimtumo namai

Skirtingai nuo įprastų įmonių, korporacijų, socialinio verslo organizacijų pagrindinis siekis yra ne pelnas, o teigiami pokyčiai visuomenėje. Žinoma, pelnas taip pat svarbus, kad organizacija galėtų būti nepriklausoma ir finansuoti savo veiklą.
Socialinis verslas sujungia socialinių problemų sprendimą su verslo know-how – visa tai padeda pagerinti žmonių gyvenimą.
Šios iniciatyvos/socialinio verslo idėją pasufleravo buvusi socialinė darbuotoja Lina Palčinskienė (VšĮ Užimtumo namai dalininkė). Ji ilgą laiką darbavosi su iššūkių turinčiomis šeimomis ir suprato, kad žmonėms, kuriuos visuomenė dažnai jau būna „nurašiusi“, reikia ne pašalpų, o darbo. Taip ir gimė šūkis: Jei žmogus negali nuvykti į darbą, tai darbas turi atvykti pas jį.

Susitikome su Užimtumo tarnybos darbuotoja Vilniuje, kuri suorganizavo susitikimą su keletu potencialių darbdavių. Ten susipažinome su vienos įmonės buvusia gamybos vadove Diana Brašiškiene. Ji buvo pirmoji, kuri patikėjo mumis. Apsitarėme su seniūnu, kuris sutiko, kad mes su būsimais darbais laikinai prisiglausime vaikų užimtumo centre, surinkome visus norinčius darbuotis žmones ir atvirai paklausėme: ar noras tikras, bei realus, nes su darbais ketiname prisiimti ir tam tikrus įsipareigojimus, visų atsakymai buvo: taip ? Po poros savaičių susitikome jau gamykloje ir priėmėme pirmąjį labai mažą užsakymą, parvežėme į Tulpiakiemį ir žmonės jį tiesiog „sudraskė“ – bum ir padaryta…. Taip viskas ir pajudėjo, netrukus pamatėme, kad trūksta vietos, radome parduodamą konteinerinį pastatą (buvusią mokyklą Vilniuje), dalį jos (padedami rėmėjų ir nuosavomis lėšomis) nupirkome, tada sekė VVG projektas – plotą pasidvigubinome…. Šiandien turime šiuolaikiškas, patogias darbo ir sandėliavimo patalpas, kur visi norintys ir darbuojasi.

Kuo įdomi/us ši/s iniciatyva/socialinis verslas?

a) Unikali, nes pirma tokia Lietuvoje;
b) Sprendžia užimtumo problemą kaime;
c) Keičia suaugusių ir vaikų požiūrį į darbą;
d) Padeda ruošti niekada nedirbusius žmones darbo rinkai: rutina, atsakomybė, laikas.
e) Stiprina vietinę bendruomenę;
f) Puikus, patikimas ir gali tapti nepakeičiamu tradicinio verslo pagalbininku, subrangovu;
g) Sprendžia tradicinio verslo problemą – kur gauti protingai įkainotos ir kokybiškos darbo jėgos;
h) Savivaldos pagalbininkas – mažėja išmokos, kuo daugiau užsiėmusių žmonių tuo mažesnė traumų, konfliktų ir nelaimingų atsitikimų rizika.

Šis socialinis verslas nėra „prašytojas“, o rimtas pagalbininkas tradiciniam verslui: galime padėti taupyti įmonių skiriamą laiką laikinų darbuotojų paieškai ir darbinimui, patalpų išlaikymui, darbuotojų administravimui – atliekame rankinius darbus greitai, kokybiškai ir nebrangiai.

Konkuruojame su tradicinių verslų vidiniu įsitikimu: pigiau ir geriau viską pasidaryti patiems, o jei neturi „rankų“ – visai tokio darbo nesiimti. Mes esame tie kurie, gali padėti.
Tikime, kad tai yra ir bus ilgalaikis projektas – jis veiks tol, kol bent vienam iš ten dirbančių žmonių bus reikalingas.
Užimtumo namų komandos gali pavydėti bet kuri stambi, vidutinė ar smulki kompanija. Labiau motyvuotų, atsakingų, rūpestingų ir linksmų žmonių nesu sutikęs niekur.

Ką konkrečiai dirbo ir dirba mūsų šauniausia komanda?

a) Lankstėme ir komplektavome inhaliatorių dėžutes skandinavijos užsakovui (įdomu todėl, kad tai buvo sudėtingas, daug jėgų ir preciziškumo reikalaujantis darbas su labai brangiomis komplektuojančiomis detalėmis);
b) Dozavome, perpylinėjome dezinfekcinį skystį iš didelių talpų į mažas;
c) Rūšiavome brokuotas prekes;
d) Iki šiol komplektuojame kalendorius;
e) Komplektuojame ir ruošiame galutiniam pristatymui Lietuvoje populiarius žurnalus;
f) Komplektuojame SIM korteles.
Mes padedame ir padėsime žmonėms nugyventi įdomų, iššūkių pilną ir nenuobodų gyvenimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ateities Kūrėjos
Ateities Kūrėjos
,,Ateities Kūrėjos" - kūrybinių technologijų dirbtuvės smalsioms mergaitėms ir jas į tobulėjimo kelionę atlydinčioms moterims.
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
„Sourcery for Kids” pirmoji Lietuvoje suteikė 7–12 m. vaikams galimybę nemokamai atrasti programavimo pasaulį. Misija - technologijos kiekvienam!
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Bendruomenė ištuštėjusiame kaimo mokyklos pastate įkūrė Socialines dirbtuves, kurias lanko suaugę žmonės, turintys proto ir psichosocialinę negalią.
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Mes siekiam, vienijant Pažagienių kaimo gyventojus, kaimynus, veiklos partnerius ir bendraminčius, kurti geras gyvenimo sąlygas sau ir savo vaikams!
Skaityk lengvai
Skaityk lengvai
Naujienos lengvai suprantama kalba
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016