POJŪČIŲ TURIZMAS ,,NeRegĖjimo galia“
Neregių ir silpnaregių bendruomenė kviečia ,,apsiauti neregio batais“ ir unikaliai pažinti Lietuvą, save, šalia esančius žmones neregio ,,akimis”, t.y. pajausti ne matant akimis, tačiau lytėjimu, klausa, uosle… Kartu keliauti su lydinčiu neregiu ir įsitikinti, kad neregiai gali rodyti Kelią. O svarbiausia – keliaujant drauge pažinti vieni kitus, suprasti Neregio pasaulį ir kurti empatišką visuomenę.
Nauja iniciatyva sulaukė aktyvaus susidomėjimo. Pojūčių turizmą ,,NeRegĖjimo galia“ noriai išbando šeimos, draugai, pavieniai asmenys, pedagogai ir moksleiviai, socialiniai darbuotojai ir daugelis kitų, kam rūpi nauji potyriai ir empatiška visuomenė.
Šiuo metu pagal individualius susitarimus su neregiais vyksta pasivaikščiojimai Kaune Ąžuolyno parke ir Laisvės alėjoje. Esame NVO Akseliaratorius projekto dalyviai, kartu su šio projekto komanda planuojame plėtrą ir kitose Lietuvos vietovėse.
POJŪČIŲ TURIZMAS –,,NeRegĖjimo galia“ Pasivaikščiojimas po Lietuvą kartu su gidu neregiu jo ,,akimis“ – nematant, bet jaučiant.
PROJEKTO DALYVIAI – neregiai ir matanti visuomenė.
PROJEKTO ESMĖ – įveiklinama regėjimo negalia, t.y. neregys padeda matančiajai visuomenei atrasti kitus turimus pojūčius, pažinti savo šalį kitaip, suprasti neregio pasaulį, atrasti bendrystę Kelyje, kurti empatišką visuomenę, didinti neregių ir silpnaregių įtrauktį į visuomenę.
IŠSKIRTINUMAS: Projekto dalyviui (matančiajam) uždedami specialūs simuliaciniai akiniai, leidžiantys jam eiti visiškoje tamsoje. Jam įteikiama neregio lazdelė, o kelią rodo neregys, padedantis orientuotis ir nupasakojantis aplinką neregio “akimis”.
TURINYS: Keliaujant priglundame ir pasisemiame stiprybės iš šimtamečių ąžuolų, išgirstame gausybę įprastų, bet kitaip skambančių garsų, įveikiame kelio kliūtis nematant, išgirstame senamiesčio, miesto šurmulio ar miško tylos garsus ir kvapus, pajaučiame vandens atgaivą. Jeigu norime pasisotiname ar atsigaiviname jaučiant, o ne „matant“ skonį. Svarbiausia, kad keliaujama kartu su neregiu, kuriam nėra nepatogių klausimų, todėl betarpiškai ,, iš pirmų“ lūpų suprantamas, o koks gi yra Gyvenimas Tamsoje… ir patikima, kad neregys, gali rodyti Kelią.
Pasivaikščiojus tamsoje kiekvieno laukia neregių matančių rankų ir matančios širdies specialiai pagaminta dovanėlė. Tokiu būdu įtraukiant į projektą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių asmenų.
PROJEKTO NAUDA ŽMONĖMS TURINTIEMS REGĖJIMO NEGALIĄ:
- Savirealizacija;
- Socialinė įtrauktis;
- Finansinė nauda;
- Kitų neregių veiklų viešinimas;
- Netiesioginė nauda visai neregių bendruomenei.
PROJEKTO NAUDA DALYVIUI:
- Atras ir pagilins kitus pojūčius be regėjimo;
- Nugalės tamsos baimę;
- Saviugda;
- Pažins savo šalį kitaip;
- Įdomiai ir turiningai praleis laisvalaikį;
- Taps empatiškos visuomenės kūrėju;
- Pažins ir supras neregių pasaulį.