Nacionalinė teisės žinių olimpiada
Nacionalinės teisės žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus bei įvairiapusiškai skatinti jaunimo mokslinę veiklą bei domėjimąsi įdomiąja teise (teisės mokslo rezultatais). Pažintis su teise, naujos praktinės žinios ir įgūdžiai yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą ir sąmoningumą. Olimpiada taip pat prisideda prie plačios visuomenės supažindinimo su teisės mokslo tendencijomis, kurios aktualios kiekvienam valstybės gyventojui.
Uždaviniai:
• ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir suteikti žinių apie teisės taikymą kasdieniniame jauno žmogaus gyvenime;
• surengti du nacionalinės teisinių žinių olimpiados turus;
• sukurti virtualią, edukacinę erdvę moksleiviams;
• pristatyti plačiajai visuomenei įtraukiu būdu (testas interneto platformose) aktualiausias teisės mokslo tendencijas ir rezultatus, naudingus visuomenei, ne tik specialistams
• užtikrinti iniciatyvos išliekamąją vertę naudojant atskirą iniciatyvos internetinį puslapį www.teisekiekvienam.lt, kuris yra taip pat naudojamas MRU Teisės mokyklos socialinės misijos realizavimui (viešos teisės paskaitos visuomenei, nemokama teisinė pagalba).
Olimpiada – tai veiklų ciklas, kuris apėmė: (a) veiklas 5-12 klasių moksleiviams padedant teisės srities mokslininkams ir praktikams, įgyti žinių ir praktinių įgūdžių apie teisę jaunimui aktualiose srityse (veiklos internete, dalyvavimo eisme, keleivių teisių, jaunimo atsakomybės, duomenų apsaugos, teisinių pareigų, šeimos teisės ir kt.). ; (b) teisinių žinių konkursą moksleiviams 5-8 ir 9-12 klasių pogrupiuose; (c) testą visuomenei apie aktualias teisės sritis kiekvienam visuomenės nariui. Moksleiviams buvo parengta Teisės mokyklos mokslininkų, praktikų mokomoji medžiaga. Parengiamoji medžiaga buvo ruošiama ir plačiajai visuomenei, ji grindžiama naujausiais mokslo pasiekimais (vykdytų mokslinių tyrimų rezultatais), teisės krypties tendencijomis ir aktualijomis.
Pirmasis etapas buvo organizuojamas partnerių platformoje (https://teisekiekvienam.lrt.lt/). Jo metu mokiniai laikė iš anksto pateiktus testus. Pirmojo etapo metu taip pat buvo pateiktas teisės žinių testas visuomenei. I etapo testą sudarė 30 klausimų trijuose pogrupiuose: lengvi, vidutinio sunkumo ir sunkūs. 300 geriausiai pasirodę mokiniai iš abiejų pogrupių buvo kviečiami dalyvauti II Olimpiados etape. Antrasis turas vyko fiziškai Mykolo Romerio universitete. Pažymėtina, kad organizuojant šią iniciatyvą buvo palaikomas nuolatinis ryšys su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklomis – organizuotos viešos paskaitos, susitikimai, mokymai.
Šiemet į olimpiadą registravosi daugiau nei 3200 dalyvių iš daugiau kaip 150 mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos.