Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Covid-19 vakcinacijoje

Raudonasis kryžius
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projekto renginius ir kitas veiklas, kurios vyksta visų metų eigoje.

Susitarus su savivaldybėmis, ligoninėmis, vakcinacijos centrais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai vakcinacijos metu veikė 11 miestų ir rajonų, 14 vakcinacijos centrų. Daugiausiai savanoriai:

– reguliavo vakcinuotis atvykstančiųjų srautus,
– matavo temperatūrą,
– negalinčius savarankiškai atvykti pavežėdavo arba palydėdavo iki vakcinacijos vietos,
– vykdė apklausas, registravo atvykusius, pildė formas, teikė informaciją,
– asistavo senjorams vakcinacijos centruose,
– emociškai palaikė nerimaujančius,
– atliko stebėseną po vakcinacijos,
– dirbo skambučių centruose,
– teikė pagalbą medicinos darbuotojams.

Be šių veiklų, Kaune, nuo gegužės vidurio pradėjo veikti ir mobilioji skiepijimo komanda, sudaryta iš medikų ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių. Sudarytos medikų ir savanorių grupelės iki šiol vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

„Kai į pagalbą atvyko Raudonojo Kryžiaus savanoriai, darbas palengvėjo ir pagreitėjo per pusę. Jie tiesiog šaunuoliai! Dirba kiekvieną dieną – su didele atsakomybe ir sklandžiai planuodami savo veiksmus, jie mus kasdien gelbėja“, – sako Klaipėdos miesto Skiepijimo centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

„Be savanorių, vien savo pajėgomis, mes tikrai prapultume. Kartais susidaro spūstys, užplūsta didesni senjorų srautai, ir tuomet savanoriai yra mūsų didžiausia pagalba. Jie sugloboja pacientus, paaiškina jiems visą procesą, padeda užpildyti anketas.

Kasdien juos matau dirbant – tai ir jaunimas, ir vyresni, jau savo karjeras darantys žmonės. Tiek vieni, tiek kiti dirba tiesiog šauniai, ir puikiai pasikoordinuodami tarpusavyje kaip sklandžiai veikianti komanda. Labai ačiū Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kad jie aukoja savo laiką ir padeda mums pasirūpinti visais – kad kiekvienas gautų skiepą laiku.”

Lietuvoje, Kaune, nuo gegužės vidurio veikia mobilioji skiepijimo komanda. Iš medikų bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių sudarytos grupelės vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Genių kaimo Beržyno asociacija
Genių kaimo Beržyno asociacija
Genių kaimo Beržyno asociacija – kaimo bendruomenė, kurios pagrindinis tikslas - socialinis ir kultūrinis kaimo gyventojų stiprinimas.
Kalėdinė gerumo akcija vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose.
Kalėdinė gerumo akcija vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose.
Jau 12- tus metus organizuoju Kalėdinę gerumo akciją vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose. Akcijos metu renkamos lėšos.
„ŽAGARĖS BAXT“: meno galia transformuoti visuomenę per romų bendruomenės prizmę
„ŽAGARĖS BAXT“: meno galia transformuoti visuomenę per romų bendruomenės prizmę
„BAXT“ – tarptautinis socialinis projektas, skirtas atkreipti dėmesį į romų bendruomenės socialines problemas ir skatinti kultūrinį dialogą
„Tylūs balsai“ – socialinis projektas apie mamų kelionę per pogimdyminės depresijos laikotarpį
„Tylūs balsai“ – socialinis projektas apie mamų kelionę per pogimdyminės depresijos laikotarpį
2023-iaisiais 18,6 proc. mirusių dėl savižudybių Lietuvoje sudarė moterys, tačiau pogimdyminė depresija vis dar yra tabu. Socialinis projektas skatina moteris ieškoti pagalbos.
Žmogaus teisių gidas
Žmogaus teisių gidas
Platforma žmogaus teisių ir pilietiškumo ugdymui. Ištekliai ir įrankiai, padedantys suprasti žmogaus teises. Kiekvienas turi teisę žinoti savo teises.
POLA kortelė - palaikymas einantiems onkologinės ligos keliu ir jų artimiesiems
POLA kortelė - palaikymas einantiems onkologinės ligos keliu ir jų artimiesiems
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA kortelė padeda nesijausti vieniems onkologinės ligos kelyje - praktinė pagalba, patarimai, parama.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2025 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016