„Kuriu gimtinei“
Respublikinė priešmokyklinio amžiaus vaikų, mokytojų, tėvų (globėjų), švietimo pagalbos specialistų, būrelių vadovų STREAM Vaikų konferencija „Kuriu gimtinei“ tapo tradiciniu respublikiniu renginiu, nes jį organizuojame jau nuo 2016 m. ir kasmet sulaukiame vis daugiau susidomėjimo ir dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Per aštuonerius vaikų konferencijos gyvavimo metus savo pranešimus skaitė 143 vaikai iš 30 Lietuvos ugdymo įstaigų: Kauno, Jonavos, Vilkaviškio, Kalvarijos, Vilniaus, Ukmergės, Klaipėdos, Raseinių, Telšių miestų, Kauno ir Trakų rajonų, kuriems padėjo daugiau kaip 100 mokytojų, tėvelių, švietimo pagalbos specialistų. Štai keletas pranešimų pavadinimų: „Išmanus namas“, „Elektros kelias“, „Lėktuvu virš Lietuvos“, „Naujas tiltas Kaunui“, „Dronai“, „Aš ir mano miesto ateitis“, „Mano mokykla ir skraidanti žaidimų aikštelė“, ,,Bokštas-erdvėlaivis“, „Teleportas“, „STEAM robotas“, „Lietuvos pilys mano širdyje“, „Aš augu ir dainuoju Lietuvai“, „Ateities pilis su QR kodais“ ir daug kitų. Siekiame inovatyviais ugdymo metodais ugdyti vaikų pilietiškumą, kad patirtinį ugdymąsi skatinantys STREAM ugdymo metodai taptų neatsiejama kasdienio vaikų ugdymosi dalimi, o mokytojai nuolat dalytųsi šios veiklos patirtimi, bendradarbiaudami, palaikydami ir įkvėpdami vieni kitus. Vaikai žino, kad jų kūryba gali tapti startu ateities išradimams, kad veikla turi prasmę ir yra svarbi gimtinės Lietuvos gerovei.
Tikime, kad ugdant pilietiškumą nuo mažens galima sukurti stiprią, atsakingą ir vieningą visuomenę. Vaikai, kurie jau nuo mažų dienų supranta savo atsakomybę prieš bendruomenę, sugeba ne tik aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, bet ir skatinti teigiamus pokyčius savo aplinkoje. Mokytojų bendradarbiavimas yra neatsiejama šio proceso dalis, nes tik stipri ir vieninga pedagogų bendruomenė gali sėkmingai ugdyti pilietiškai atsakingus vaikus.
Kartu su konferencija vykdoma ir respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų virtuali paroda „Mažoje širdelėje visa Lietuva“. Vaikai savo atliktais darbeliais kūrybiškai, savitai, originaliai išreiškia meilę savo šaliai, ugdosi tautines ir pilietines vertybes, parodo gimtosios šalies svarbumą, brangumą, grožį… Ir supranta, kad svarbiausia Lietuvos vertybė yra jie patys.