GAMTA MIESTE
Vykstant urbanizacijai ir gyventojų skaičiui augant miestuose, ryšys su maistu, dirvožemiu ir kitomis gyvybės rūšimis vis silpnėja. Miesto gyventojai, tame tarpe ir jaunimas, nebeturi galimybės tiesiogiai matyti ir mokytis kaip atsiranda maistas ir keliauja visa maisto grandine. Silpnėjant šiam tiesioginiam ryšiui silpnėja ir individualūs bei kolektyviniai gebėjimai spręsti klimato kaitos iššūkius ir prie jų prisitaikyti.
10-ies užsiėmimų programoje, dinamiškai derinamos teorinės žinios ir praktiniai užsiėmimai viduje ir lauke. Dalyviai nagrinėja kompleksines klimato kaitos, biologinės įvairovės ir maisto tinklų temas, jas patys analizuoja, dirba individualiai ir grupėse. Programoje yra integruotos žinios apie jaunimo raidą, skiriamas dėmesys socialinei, aplinkos ir vartojimo įpročių kultūrai. Kiekviename užsiėmimime pasitelkiami metodai ugdantys bendrakūros kultūrą bei lyderystę.
Gyvenant amžiuje, kai miestai plečiasi ir juose galimybės užmegzti tiesioginį ryšį su maistu nuo sėklos iki burnos mažėja, svarbu ieškoti atlernatyvių galimybių. Tad šios neformalaus ugdymo programos integravimas mokyklose padeda šią tendenciją keisti iš esmės.
2024 metais programa įgyvendinama Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje.
Mokyklos teritorijoje kartu su moksleiviais, mokytojais ir tėvais įrengėme lauko klasę su pakeltomis lysvėmis, suoliukais ir kompostinėmis, sodinome valgomus augalus, kūrėme buveines biologinei įvairovei. Užsiėmimų metu gautas žinias iš karto pritaikėme praktiškai ir tai mums leido kartu pasiekti didelį pokytį.
Lauko klasės erdvė yra atvira visuomenei, prie atvirų renginių prisijungia vietos bendruomenės nariai. Kviečiame apsilankyti!