AŠ GALIU BŪTI ARCHEOLOGU!
Projekto idėja remiasi savo krašto pažinimo poreikiu, pilietiškumo ugdymu ir istorinės atminties išsaugojimu. Pasirengti tapti sąmoningu, aktyviu ir atsakingu piliečiu galima tik aktyviai dalyvaujant ne tik formaliajame, bet ir neformaliajame švietime. Siekdami paįvairinti pilietinį veikimą ir sustiprinti krašto pažinimo bei istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas moksleiviams sudaromos galimybės dalyvauti Lietuvoje vykstančiose archeologinėse ekspedicijose.
Projekto šūkis – „Kokie piliečiai, tokia ir tėvynė, kaip auklėjamas jaunimas, tokie ir piliečiai.”
Edukacinė komisija
Projektas „Aš galiu būti archeologu!” orientuotas į savo krašto pažinimą, pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties saugojimą. Kiekvienas projekte dalyvaujantis vaikas turi galimybę dalyvauti archeologinėse ekspedicijose kartu su žymiais Lietuvos archeologais, tyrinėti ne tik Akmenės kraštą, bet ir kitas Lietuvos vietas. Duomenų rinkimo, fotofiksacijos ir naujų archeologinių vietų paieškos, susijusių su krašto paveldu, mokosi iš profesionalių istorikų ir kraštotyrininkų, vykdo sklaidą.
Projektu metu, partneriams padedant, vaikams sudarytos galimybės išsamiai susipažinti su skirtingais Lietuvos regionais ir jų išskirtinumu. Vaikai dar labiau domisi savo krašto istorija, kultūra, paveldo objektais, žymiomis ir kraštui nusipelniusiomis asmenybėmis, ugdosi pažintines ir vertybines nuostatas, komunikacinę elgseną, plėtoja socialinius įgūdžius.
Šis projektas unikalus tuo, kad apima tris veiklos kryptis: edukacinę, kraštotyrinę ir turistinę, – tai yra visų jų simbiozė (samplaika) turinti ribotus mokslinės krypties elementus.
Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti vertybines, pilietines nuostatas ir skatinti vaikus veikti.
Projekto metu, per neformaliąją veiklą sprendžiamos socialinės atskirties, bendravimo, bendradarbiavimo problemos. Vaikai mokosi pasitikėti savimi, spręsti iškilusias problemas, argumentuotai reikšti mintis. Tai kryptinga veikla, padedanti vaikams pasirinkti profesiją. Dvi baigiamųjų klasių moksleivės jau nusprendusios kur studijuos ir savo patirtimi dalinasi su mažiausiais moksleiviais.
Kas nuveikta iki šiol? Veiklos vyksta nuo 2018 m. Šiai dienai archeologinėje – kraštotyrinėje veikloje dalyvauja ir kitų gimnazijų moksleiviai (Akmenės r. Ramučių g-jos ir Saulėtekio pro-jos), yra organizuojamos stovyklos, susitikimai su Lietuvos Nacionalinio muziejaus archeologais, užmegztas bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu.