3 IŠ: IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK

Rita Stakniūnienė
2024 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū, kad dalyvavote! Kviečiame ir toliau registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projekto renginius ir kitas veiklas, kurios vyksta visų metų eigoje. Taip pat, bus galimybė dalyvauti kitų metų konkurse.

3 IŠ: IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK – Kėdainių rajono Moterų krizių centro komandos (darbuotojų ir savanorių) įgyvendinama, prevencinė smurto prieš moteris iniciatyva.
Kodėl pavadinime 3 IŠ? Remiantis statistika, Lietuvoje kas trečia moteris arba 3 IŠ dešimties moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje. Šie skaičiai tik patvirtina, jog pati nesaugiausia vieta moterims, deja, yra jų namai (artimoji aplinka).

Kodėl IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK? Dešimties metų krizių centro veiklos patirtis leidžia teigti, jog dauguma moterų netinkamą aplinkinių elgesį su jomis traktuoja ne kaip smurto apraiškas, o vertina kaip nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes, netinkamų įvykių seką ar vyraujančias visuomenės nuostatas. Negebėdamos ir nenorėdamos pripažinti, jog netinkamas artimųjų elgesys, dažnu atveju, tai jau – psichologinis, fizinis, finansinis ar seksualinis smurtas, moterys nėra linkusios analizuoti įvykių, stengiasi greičiau viską pamiršti, nesikreipia pagalbos, vengia aplinkinių įsikišimo ir net negalvoja apie pasipriešinimą tokiam elgesiui. Būtent šis faktas ir paskatino Moterų krizių centro komandą imtis prevencinės, švietėjiškos veiklos, burti moteris pokalbiams, diskusijoms, veikloms, tuo pačiu perteikti naudingą informaciją ir iš arčiau supažindinti su Moterų krizių centro vykdoma veikla, auginti pasitikėjimą tokiomis organizacijomis, skatinti galimybę ieškoti problemos sprendimo būdų.

Įgyvendindamos iniciatyvą, siekiame, kad susitikimai nebūtų vien dalykiškas informacijos apie smurto apraiškas pateikimas, į kuriuos dažniausiai žiūrima labai skeptiškai gal būt net su pasipriešinimu, o būtų patraukli, pasitikėjimą savimi ir patikėjimą krizių centro komanda skatinanti veikla.

Iniciatyvos vykdytojos – krizių centro specialistės (psichologė, socialinė darbuotoja), galinčios perteikti žinias smurto apraiškų klausimais, gebančios dirbti su grupe ir moderuoti diskusiją bei Moterų krizių centro savanorės, kurios vysto dialogą, vykdydamos kūrybinę ar meninę veiklą sušildo atmosferą, augina pačių moterų pasitikėjimą savimi ir patikėjimą komanda, į kurią galima kreiptis pagalbos esant krizinei situacijai ar galvojant apie pokyčius asmeniniame gyvenime. Gausi centro savanorių komanda (20 moterų), gausus savanoriaujančių moterų asmeninių patirčių ir pomėgių spektras, suteikia galimybę iniciatyvos susitikimų metu ne tik vykdyti menines, saviugdos, grožio ir kt. veiklas, bet tuo pačiu dalintis asmenine patirtimi, išgyvenimais patyrus neretai ir smurtinius santykius.

Iniciatyvą įgyvendiname nedideliuose moterų būreliuose (bendruomenėse, darbo kolektyvuose, bendrus pomėgius turinčių moterų susibūrimuose ir t.t.), neakcentuojant, kad veikla skirta smurto prieš moteris prevencijai. Ilgametė centro veiklos patirtis atskleidė, kad smurtą patiriančios ir niekam apie tai neprasitariančios moterys vengia bet kokių pokalbių smurto apraiškų tema dėl baimės, kad bus identifikuota jų situacija ar asmeninė patirtis. Į iniciatyvos susitikimus moteris kviečiamos pabūti bendraminčių būryje, susipažinti su Moterų krizių centro komanda, centro vykdoma veikla, savanorystės galimybėmis.

Iniciatyva pradėta 2020-08-15 dieną. Laikinai veikla buvo sustabdyta dėl ekstremalios situacijos šalyje ir paskelbto visuotinio karantino. Šiuo metu veikla tęsiama, planuojama po vieną susitikimą per tris mėnesius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kalėdinė gerumo akcija vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose.
Kalėdinė gerumo akcija vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose.
Jau 12- tus metus organizuoju Kalėdinę gerumo akciją vienišiems seneliams gyvenantiems Lazdijų socialinės globos namuose. Akcijos metu renkamos lėšos.
„ŽAGARĖS BAXT“: meno galia transformuoti visuomenę per romų bendruomenės prizmę
„ŽAGARĖS BAXT“: meno galia transformuoti visuomenę per romų bendruomenės prizmę
„BAXT“ – tarptautinis socialinis projektas, skirtas atkreipti dėmesį į romų bendruomenės socialines problemas ir skatinti kultūrinį dialogą
„Tylūs balsai“ – socialinis projektas apie mamų kelionę per pogimdyminės depresijos laikotarpį
„Tylūs balsai“ – socialinis projektas apie mamų kelionę per pogimdyminės depresijos laikotarpį
2023-iaisiais 18,6 proc. mirusių dėl savižudybių Lietuvoje sudarė moterys, tačiau pogimdyminė depresija vis dar yra tabu. Socialinis projektas skatina moteris ieškoti pagalbos.
Žmogaus teisių gidas
Žmogaus teisių gidas
Platforma žmogaus teisių ir pilietiškumo ugdymui. Ištekliai ir įrankiai, padedantys suprasti žmogaus teises. Kiekvienas turi teisę žinoti savo teises.
POLA kortelė - palaikymas einantiems onkologinės ligos keliu ir jų artimiesiems
POLA kortelė - palaikymas einantiems onkologinės ligos keliu ir jų artimiesiems
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA kortelė padeda nesijausti vieniems onkologinės ligos kelyje - praktinė pagalba, patarimai, parama.
Sužydėjusi Viltis (Blossom of Hope) - International Women's Association of Vilnius
Sužydėjusi Viltis (Blossom of Hope) - International Women's Association of Vilnius
Sužydėjusi Viltis (Blossom of Hope) - yra 17-us metus IWAV vykdoma krūties vėžio prevencijos ir gydymo kampanija kovoti su krūties vėžiu Lietuvoje.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016