Didinti pilietinę galią, motyvuoti aktyvius gerovės kūrėjus išryškinant, pabrėžiant jų iniciatyvas, geruosius pavyzdžius.
Apie projektą
Lietuvos galia – tai visi jos žmonės. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti jos pilietinė visuomenė. Projektu „Lietuvos galia“ siekiame didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus. Burti jų bendruomenę ir taip stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą ir skatinti savanorystę.
„Gerovės valstybės kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien instituciniu valstybės vaidmeniu. Pilietinė galia – būtina sąlyga, keičiant mūsų šalį iš globos valstybės į visavertę brandžią gerovės valstybę.“
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda
Pilietinė galia keičia valstybę
Gerovės Lietuvos kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. Pilietinė galia – būtina sąlyga, keičiant mūsų šalį iš globos valstybės į visavertę gerovės valstybę. Ši galia išjudina reikalingiausias permainas, pasiekia toliausius kampelius ir užpildo tas erdves, kurias ne visada pajėgios skubiai padengti valdžios institucijos. Bendruomenės taikliau ir greičiau išsprendžia tas problemas, kurias būdamos arčiau žmonių geriau pažįsta.
Gerovės valstybę galime sukurti tik kartu, todėl Prezidentas kviečia visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į šį kūrybos procesą. Drauge galime žymiai daugiau!
Prezidentas siekia:
Kurti viešąjį gėrį, palaikant vieniems kitus, telkiantis ir taip stiprinant savo balsą bei matomumą, auginant bendruomeniškumo kultūrą ir skatinant savanorystę
Aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą, stiprinti suvokimą, kad kiekvienas turi realios galios daryti pokytį.
Visiems kartu paversti Lietuvą stipresne, teisingesne, žalesne ir inovatyvesne.
„Stiprūs piliečiai, veiklios bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos – tai pilietinė galia, kuri yra tikroji demokratiškos Lietuvos jėga, kurianti gerovę čia pat, vietoje, arčiausiai žmonių. Pilietinę galią suprantu kaip vieną iš atraminių valstybę laikančiųjų kolonų. Tai – būtina Gerovės valstybės prielaida. Tikiu, kad pilietinė galia Lietuvoje gali ir turi būti daug didesnė. Šiandien Pilietinės galios indeksas tesiekia 39,7 balo iš 100 galimų. Mūsų visų siekiamybė šį skaičių padidinti bent iki 55!“
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda